Ülemaailse majanduskriisist  kergemaks väljumiseks ehitussektoris pakun Eesti ehitusturul pöörata tähelepanu mikro korterelamute arendamisele. Analüütikute arvates jõuab ehitussektoris  kõige raskem aeg 1,5 -2 aasta pärast.

Mikro korterelamute eelised:

1. Ökonoomse planeeringu aluseks  on võetud  Eesti ehitusseadused, kus eluruumide pind ei tohi alla 8,0 m2 olla , ja tubade laius alla 2,4 m. Projekteeritud 1-4 toalisi kortereid. Näit: 1 toaline korter sisaldab  16,5 m2, 17,6 m- 21,4 m2 on voodikoht, klientidele, kes ei viitsi iga õhtul diivandvoodit lahti  teha. Kahe toalised korterid sisaldavad  28,2 m2 , kus kõik eluks vajalik olemas. Omapära: 1-4 toalisi kortereid ei ole võimalik enam väiksemale ehitusaluse pinnale projekteerida (aluseks Eesti ehitus seadused).

2. Kahe kuni viie kordsed korterelamute kandekonstruktsiooniks on ristkihtpuit paneelid, mis valmistakse tehasetingimustes, kus üks korter koosneb ühest tervik suletud moodulist. Neid moodulid transportitakse  autoplatvormi peal objektile, kus nad kraana abil tõstetakse üksteise kõrvale ja peale nagu lego klotsid, moodustades kuni viie kordse korterelamu.

3. Mikro korterelamud vastavad liginullenergia nõuetele. kus kütteks kasutakse taastuv energia allikad- katusel on päikesepaneelid ja kollektor. mis tagad sooja vee tarbimise.

4. Mikro korterelamutes on tänu puidu kasutamisega tervislik sisekliima , kus soojustagastusega ventilatsiooni agregaat tagab vajaliku värske õhu juurdepääsu ja küttena  jääksoojuse korduv kasutamisega.

5. Ühe kuni neljatoalised korterid sisaldavad kõige väiksemaid ruutmeetreid, mida Eesti seadused lubavad, see omakorda võimaldab kõige väiksemaid ehituskulusid, mille peamiseks eesmärgiks:  taskukohane  hind võimaldab kõige suurema inimeste sihtgruppidele nn. keskklassi esindajatele soetada endale tervisliku sisekliimaga korter, mis vastab liginullenergia nõuetele ja mille ekspluatatsiooni kulud on väikesed

6. Tõenäoliselt on nende korterite vajadus kõige suurem ja nende  konkurentsivõimekus reklaami korral  võiks olla edukas ka välisturgudel