Nüüd võimalik ka väiksemale rahakotile

Üks peamistest teguritest kuidas saab odavamalt ehitada on viia elamu ehitusalune pind maksimaalselt väikeseks. Nagu me teame, mida väiksem on ehitusalune pind, seda odavam on ehitus. Selle aluseks on ratsionaalne ruumiplaneering, kus transiitpinnad, ehk käigupinnad oleksid maksimaalselt väikesed. Meie põhimõtteks on: Maksimaalselt palju eluruumide pinda minimaalse raha eest.

Võtsin omale ülessandeks projekteerida kõige väiksema ehitusaluse pinnaga kolme kuni seitsmetoalisi eramuid. See esialgu näiv kerge ülesaanne osutus kaunis raskeks. Väikesele pinnale pidi kõik vajalik ära mahtuma, lisaks tuulekojale veel esik, trepp, pesemisruumid, WC-d leiliruum ja tehniline ruum. Arvan, et Mini 86 (number näitab köetavat pindala ruutmeetrites) on kõige väiksem ehitusalase (köetava) pinnaga neljatoaline kahekorruseline eramu. Ehitusalune pind (köetav) on 7590x7090mm2, mis teeb 53,8m2. Aluseks on teljed 7150x6650mm (puitkarkassi samm on 600mm). Enam kitsamatele telgedele pole võimalik kahe korruselist neljatoalist eramut projekteerida, kuna eluruumide pinnad ei tohi olla alla 8m2 (Ehitusseadus).

Arvan, et nii tähtsa otsuse puhul, kui oma kodu ehitus, ei pea te paljuks võrrelda erinevate eramute projekte võttes aluseks ka ehitusaluse pinna. Et see võrdlus teile paremaks teha toon välja osa oma projektide ehitusalased pinnad.

Võrdlus.JPG