Arendusprojekt “Olva”

Arendusprojekt ” Olva ” I-osa Koosneb 300 elamuprojektist, mis mõeldud pensionäridele ,noorte peredele, suurte peredele ja nõudlikumatele majaostjatele.

Minule teada olevalt pole ükski firma projekteerinud nii suures mahus väikeelamuid . Arendusprojekti eesmärgiks on parandada nende inimeste elukvaliteeti, saades elamu, mis vastab liginullenergiale nõudmistele ja mis oleks taskukohase hinnaga.

Hinnaanalüüs. Lühikokkuvõte, mis võimaldab taskukohast hinda lubada:

 1. Maja kuju. Liginullenergia elamute kehtib energiasäästlikuse seisukohast lähtudes lihtne reegel: mida lihtsam on maja kuju seda parem. Seetõttu on enamus elamud ristküliku, või ruudu kujulised. Mahuliselt liigendatud elamute ehituskulud on suuremad. Nõudlikumatele klientidele on osa projekte natukene liigendatud.
 2. Konstruktsiooniline osa: Võrreldes teiste firmadega, kelle elamud vastavad liginullenergia nõudmistele, on meil uus ühekordne välisseinte puitkarkass
 3. Ehitussüsteem kaks korda õhem ja kandeelemente 30 protsenti vähem,, mis teeb ehituse ka lihtsamaks..
 4. Ruumiplaneerigu osas: Jättes projekteerimata ja ehitamatta üleliigseid pindu säästame ligi 30% ulatuses,mis rahaliselt on alati üle 50000€. Vt,Avaleht, kus see on tõestatud ( kehtivad veebilehes olevate vanade projektide korral)
 5. Seega säästame materjali, aja- ja tööraha kulutusi.Kui võrrelda meie ehitussüsteemi tavapäraselt ehitatud puitkarkass elamuga. siis saame rahalisi kulutusi kärpida nendes punktides:
 6. -1. Konstruktsioonilises osa, tänu uuele ehitussüsteemile on võimalik sääsa materjali ja tööraha arvelt 30-20%
 7. Liginullenergia elamud ei vaja aktiivse küttesüsteemi ja tema küttekulud võivad ligi 10 korda väiksemad olla tavapärasest ehitusest.
 8. Tavapärasel ehitusel on kütteks tihti maasoojus, või õhk-vesi soojus pumbad, kus on põrandaküte (vesi soojakandja). Liginullenergia elamul pole tarvidus põrandaküttele, aitab ventilatsiooni agregaadist, ja päikese paneelidest.( Seda toetab kamin-ahi ja vajadusel õhksoojus pump, mille hind tunduvalt odavam maa- ja õhk. vesi soojuspumpadest. Täpsem info va, Millest me ehitame.
 9. Väikeelamud , mis on teiseldatavad, ei vaja betoonvalu põrandaid, mis on kallimad kui puidust vundament.
 10. Ruumi planeeringuline osa : ” Olva ” elamute seeria on kuni 80% väiksemad, teiste firmade elamutest ( väheste eranditega nagu KODA 27m2 ja mõni veel) st, nad on ka 80% odavamad
 11. Kulud, mis on suuremad, kui tavapärane ehitus.
 12. a) Soojustusisolatsiooni materjalid. b) avatäited ; aknad, uksed. c) tehnosõlmed.
 13. Kokkuvõttes: Täpsed protsendid selguvad peale näidismaja ehitamist.
 14. Kuid, et nad on odavamad kui tavapärane ehitus, on kindel juba ruumiplaneeringu osas, kus meie elamud on 80% väiksemad teistest firmadest.
 15. Avita Majad OÜ pakkumine pensionäridele:
 16. Müües oma vana korteri Tallinnas, on Teil võimalus saadud summa eest osta uus elamu, mis vastab liginullenergia elamute nõuetele. Tubade arv sama müüdava korteriga.
 17. Kehtib neile ,a) kes elavad vanades kortermajades, mis on “nõuka” ajal ehitatud. Normaalseid elutingimusi segavad tihti lärmakad naabrid, akustika mured ja suvel ventilatsiooni puudumisele tõttu võib toa temperatuur tõusta 30 kraadini, mis ei taga head und.
 18. b) Pensionärid, kes elavad vanades elamutes, mis on jäänud nüüd liialt suurteks ( lapsed elavad eraldi) ja mille ekspluatatsiooni kulud võrreldes saadud pensioniga on liialt suured. Põhjus: seinte soojustus ei vasta tänapäeva tingimustele ja tube on liialt palju.
 19. Kahekesi elades ei vaja pensionärid enam 4-6 tuba, piisab 2-3 toast.
 20. Selleks projekteerisingi seeria pensionäridele ühe kordseid elamuid 1-3 toalised 52 projekti. Nende eesmärk on tagada teile kvaliteetsem elukeskkond, kus oleks rahu, vaikus ,tervise tugevdamise võimalused ,oma aeda harides ja mis asuks linna läheduses, võimaldades aktiivset elu elada ja oma hobidega tegeleda.
 21. Arvutuslik prognoos:
 22. Müües vana 2 toalise korteri Tallinnas,( renoveeritud) mille hind oleks keskmiselt 56 000 €, on võimalus osta, näiteks; 2 toalisi elamuid, neid on projekteeritud 26 projekti ja nende keskmine m2 suurus on 33m2. Ehituse maksuvus on 1400/m2 koos k.m-ga x 33 m2 = 46200 €. Ei pea ehitusluba taotlema, piisab elamis projektist ja teatiseset omavalitsusesse. Põhjus : elamu ehitusalune pind ei ületa 60m2 ja elamu kõrgus ei ületa 5,0m.
 23. Väljaspool Tallinna Pärnu külje all saab krundi ,koos liitumistega 10000€ osta. Siis üle 9800 €. jääb ajapiirete, siseteede ja haljastuse tarbeks.
 24. See oli arvutuslik, täpsemad summad selguvad peale näidismaja ehitamist.
 25. Ma olen veendunud et enamik teist, kes töötas ” nõukaaja” rasketes tingimustes, on välja teeninud allesjäänud pensionipõlve elamisväärsemas elukeskonnas elama.
 26. Noorte peredele on projekteeritud 163 projekti, neist 1 kordseid 89 ja 2 kordseid 74 projekti.Enam väiksemale ehitusaluse pinnale polegi võimalik projekteerida ja see omakorda võimaldab müügihinna Teie jaos teha kõige taskukohasemaks, mis jätab Teile võimaluse korteri üürimise asemel osta pangalaenu abil väikeelamu,jättes veel võimaluse vajadusel perejuurdekasvu korral ehitada juurdeehitus.va.V-sihtgrupp: Kes planeerivad ol.olevale elamule teha juurdeehitust.( teen neid projekte rohkem)
 27. Suured pered,kellel pere koosneb 4-8 lapsest, ei ole meie ehitusturul midagi pakkuda.6-10 toalisi kortereid on vähe ja needki on nn.luksuskorterid , mille hind pole taskukohane suurte peredele.Ka elamute osas on 7-11 toalisi vähe pakkumisi ja nende elamispinnad on liialt suured 160-ja üle 200 m2, mis teeb nende hinna liialt suureks, ja mis jällegi ei ole taskukohased suurte peredele.Suurte peredele on projekteeritud 70 projekti.Kõik projektid on väga kompaktsed ja nende ehitusalused pinnad on väikesed. Näiteks 2 kordne, 7 toaline elamu Olva 102 , sisaldab 102 m2, mis on elamispind, kus on 6 magamistuba ja 2 kordne, 8 toaline elamu Olva 119 elamispind, 5 magamistoaga,kuid lisaks (elutuba,köök kõigis) sauna eesruum ja laste puhketuba. Kui valitsus toetaks krundiostul ja laenutingimustel oleks soodsamad tingimused loodud suurte peredele ja minu pakutud elamud võivad teiste firmade elamutest tänu väikese ehituspinnale olla kuni 100% odavamad, siis oleks juba reaalne võimalus ka suurtel peredel oma kodu soetada, mis vastaks liginullenergia nõudmistele.
 28. Nõudlikumatele klientidele on pakkuda 64 majaprojekti.Projektid on mõeldud nõudlikumatele klientidele, kes hindavad ratsionaalsust. Ka nende elamud on kompaktsed ja suhteliselt väikesele ehitusalusele pinnala projekteeritud. Toon näitena Veskimöldre elamukvartalisse projekteeritud 6 näidismaja. Arvan et ratsionaalse mõtteviisiga nõudlikumad kliendid oskavad ise oma järeldusi teha, kui võrdlevad minu näidismaju seal pakutavate elamutega.