Arendusprojekt “Olva”

Arendusprojekt ” Olva ” Koosneb 200 elamuprojektist, mis mõeldud pensionäridele ,noorte peredele, suurte peredele ja nõudlikumatele majaostjatele.

Minule teadaolevalt pole ükski firma projekteerinud nii suures mahus väikeelamuid 1-5 toalised ja elamuid, mis sisaldavad 6- 11 tuba ja mis vastavad ülalpool kirjutatud inimeste nõudmistele. Arendusprojekti eesmärgiks on parandada nende inimeste elukvaliteeti, saades elamu, mis vastab liginullenergiale nõudmistele ja mis oleks taskukohase hinnaga.

Hinnaanalüüs. Lühikokkuvõte, mis võimaldab taskukohast hinda lubada:

 1. Maja kuju. Liginullenergia elamute kehtib energiasäästlikuse seisukohast lähtudes lihtne reegel: mida lihtsam on maja kuju seda parem. Seetõttu on enamus elamud ristküliku, või ruudu kujulised. Mahuliselt liigendatud elamute ehituskulud on suuremad. Nõudlikumatele klientidele on osa projekte natukene liigendatud.
 2. Konstruktsiooniline osa: Võrreldes teiste firmadega, kelle elamud vastavad liginullenergia nõudmistele, on meil uus ühekordne välisseinte puitkarkass
 3. Ehitussüsteem kaks korda õhem,, ja kandeelemente 30 protsenti vähem.
 4. Ruumiplaneerigu osas: Jättes projekteerimata ja ehitamatta üleliigseid pindu säästame ligi 30% ulatuses,mis rahaliselt on alati üle 50000$. Vt,Avaleht, kus see on tõestatud ( kehtivad veebilehes olevate vanade projektide korral)
 5. Seega säästame materjali, aja- ja tööraha kulutusi.Kui võrrelda meie ehitussüsteemi tavapäraselt ehitatud puitkarkass elamuga. siis saame rahalisi kulutusi kärpida nendes punktides:
 6. -1. Konstruktsioonilises osa, tänu uuele ehitussüsteemile 20%
 7. Liginullenergia elamud ei vaja aktiivse küttesüsteemi ja tema küttekulud võivad ligi 10 korda väiksemad olla tavapärasest ehitusest.
 8. Tavapärasel ehitusel kütteks tihti maasoojus, või õhk-vesi soojus pumbad, kus
 9. on põrandaküte (vesi soojakandja). Liginullenergia elamul pole tarvidus põrandaküttele. aitab ventilatsiooni agregaadist, ja päikese paneelidest.( Seda toetab kamin-ahi ja vajadusel õhksoojus pump, mille hind tunduvalt odavam maa- ja õhk. vesi soojuspumpadest. Täpsem info va,Millest me ehitame.
 10. Väikeelamud , mis on teiseldavad, ei vaja betoonvalu põrandaid, mis on kallimad kui puit.
 11. Ruumiplaneeringuline osa : ” Olva ” elamute seeria on kuni 80% väiksemad, teiste firmade elamutest ( väheste eranditega nagu KODA 27m2 ja mõni veel)
 12. st, nad on ka 80% odavamad
 13. Kulud, mis on suuremad, kui tavapärane ehitus.
 14. a) Soojustusisolatsiooni materjalid. b) avatäited ; aknad, uksed. c) tehnosõlmed.
 15. Kokkuvõttes: Täpsed protsendid selguvad peale näidismaja ehitamist.
 16. Kuid, et nad on odavamad kui tavapärane ehitus, on kindel juba ruumiplaneeringu osas, kus meie elamud on 80% väiksemad.
 17. Avita Majad OÜ pakkumine pensionäridele:
 18. Müües oma vana korteri Tallinnas, on Teil võimalus saadud summa eest osta uus elamu, mis vastab liginullenergia elamute nõuetele. Tubade arv sama müüdava korteriga.
 19. Kehtib neile ,a) kes elavad vanades kortermajades, mis on “nõuka” ajal ehitatud. Normaalseid elutingimusi segavad tihti lärmakad naabrid, akustika
 20. mured ja suvel kuumaga magamine.
 21. b) Pensionärid, kes elavad vanades elamutes, mis on jäänud nüüd olles liialt suurteks ( lapsed elavad eraldi) ja mille ekspluatatsiooni kulud võrreldes saadud pensioniga on liialt suured. Põhjus: seinte soojustus ei vasta tänapäeva tingimustele ( kapitaal remont võib kulukam olla, kui uue väikese maja ost, oleneb maja suurusest, rääkimata õhukvaliteedist jne.)
 22. Paelegi me ei vaja enam 4-6 tuba, piisab 2-3 toast,
 23. Selleks projekteerisingi seeria pensionäridele ühe kordseid elamuid 1-3 toalised. Nende eesmärk on tagada teile kvaliteetsem elukeskkond, kus oleks rahu, vaikus ,tervise tugevdamise võimalused ,oma aeda harides ja mis asuks linna läheduses, võimaldades aktiivset elu elada ja oma hobidega
 24. tegeleda.Samas on linnades ka kultuuri võimalused suuremad.
 25. Arvutuslik prognoos:
 26. Müües vana 2 toalise korteri Tallinnas,( renoveeritud) mille hind oleks keskmiselt 56 000 €, on võimalus osta`:
 27. Näiteks; 2 toalisi on projekteeritud 26 projekti ja nende keskmine m2 suurus on 33m2. Ehitusmaksuvus on 1400/m2 koos k.m-ga x 33 m2 = 46200 €
 28. sisaldab ka elamu projekti. Ei pea ehitusluba taotlema, piisab elamis projektist ja teatiseset omavalitsusesse. Põhjus : elamu ehitusalune pind ei ületa 60m2 ja elamu kõrgus ei ületa 5,0m.Vajalikud liitumised ( vesi, kanalisatsioon, elekter)
 29. Väljaspool Tallinna Pärnu külje all saab krundi ,koos liitumistega 10000€ osta. Siis üle 9800 € jääb ajapiirete, siseteede ja haljastuse tarbeks.
 30. See oli arvutuslik, täpsemad summad selguvad peale näidismaja ehitamist.
 31. Ps. Ma olen veendunud, et enamik teist, kes suurema osa töötas “nõukaaja” rasketes tingimustes, on ära teeninud allesjäänud pensionipõlve
 32. elamisväärsemas elukeskkonnas elama.