Meie soovitused koduvalikul

Meie soovitused kodu valikul. sest see on teile kasulik.

1.Elamu kuju peaks olema kompaktne. Ülemäära liigendatus suurendab seinapindu, mis ei ole energiasäästlikuse mõistes arukas ( kehtib keskklassi inimeste sihtgruppide osas)Mida vähem on seinapinda põrandapinna kohta, seda väiksem on energiakadu. Liginullenergia elamute kujul on lihtne reegel: Mida lihtsam, seda parem ( seda energiasäästlikum ta on). Kõige energiasäästlikum on ruudu , või kuubi kujuline ( tehtud ligi 50 projekti Cubic) ja ristküliku kujuline ( seeria ” Olva” )

2. Maja asetus krundi suhtes , võivad vähendada kütte ja jahutus kulusid kuni 30%. Tuleb arvestada ilmakaarte, päikese liikumisega ja aastaaegade vaheldumisega. Maja kuju peab sobima ümbritseva keskkonnaga ja muutuma selle osaks. Tuleb arvestada ka naaber hoonete mõjuga ning planeeritava ja olemasoleva haljastusega. ( ajakirjast ELAMU )

3. Soovitan kasutada rohetehnoloogiat, ökoloogilisi materjale. ” Olva seeria enamus materjaliks on puit.

4. Ühe korruselisi elamuid ehitades on oht, et maja kujuneb liialt kuuri või baraki laadseks, seda eriti pikkade elamute puhul. Selle vältimiseks liigendame katuseosa, projekteerides elutoa ja köögi osa katuslaena, mis loob elamule lisaväärtust, luues rohkem õhuruumi, avarust ja valgust ( näited: Mini 57,61,66,103,117,120,121,Modern 142, 165 ).Samas ei soovita kahekorruselistel elamutel teha elutuba läbi kahe korruse. See pole energiasäästlik ruumiplaneeringu seisukohast. Odavam lahendus on 2 korrus teha katuslaena, kui soovitakse rohkem õhuruumi, valgust.

5. Ruumiplaneeringuline osa; Projekteerime hooneid seestpoolt väljapoole, sest hoone seestpoolt kasutame me kõige enam. Seega me ei paku elamute seeriale “Olva” igale elamule vaateid, sest vaateid dikteerivad põhiliselt projekteerimis tingimustes esitatud nõuded ja kliendi soovid. Pealegi projekt kataloog läheb liiga mahukaks ( planeerin veel lisada 300 projekti) . Lisame mõned vaated Teile valikuvõimalustest. Natuke liigendatud elamud on mõeldud nõudlikumatele klientidele . Ei ole projekteeritud ruumi kokkuhoiu mõttes autovarikatuseid ja kuure, neid on kerge lisada vastavalt Teie soovidele ja vajadustele.

6. Mõningad nupukaid ideid, mis aitaksid vältida üleliigseid tarbetuid liialt suuri pindu ja aitavad tõsta meie elukvaliteeti.

a) Ruumi kokkuhoiu mõttes olen projekteerinud tehnilise ja tavapäraselt projekteeritud koduhoiu või majandus ruumi kokku. Liginullenergia elamud ei vaja aktiivset küttesüsteemi. Piisab kui tehnilises ruumis on ventilatsiooni agregaat ( nagu külmik), veesõlm, elektri kilp pjk , vajadusel lisakülmik, Kui puudub sahver ja vajadus moosipurke kuskile panna, siis metallriiul ja kuhu saab paigutada puhastus vahendid, need kõik võtavad suhteliselt vähe ruumi. Tööriistad , ajatarbed on kuuris. b) Eestlased on saunarahvas ja arvestades traditsioone ja meie kliimat, sisaldab seeria “Olva” enamus projekte leiliruumi ja kamin-ahju, mis on puiduküttega (tervislikum). Värske õhu juurdepääs kaminale väljast põranda sees olevast toru kaudu ( põrandakütte vajadus liginullenergia elamutes ei ole vajalik) Moodulkorsten on kahe lõõriga, mis võimaldab kütta kaminat ja sauna puiduga ja tema mõõdud on väikesed, korsten väldib ka külmasildade tekke võimalusi. c) Tuulekoja ja esiku vahele ei tee ust, kui soovitakse piisaks lükanduksest, siis jääks ära suvel laste poolt liigne ukse prõmmimine. Esikud ei vaja suurt ruumi ja et nad ei jääks liiga pimedaks, siis soovitan välisukse kõrvale või kohale paigaldada aken. d)Teisel korrusele oleks lastel ja vanematel oma pesuruum,wc. Seda võimalik taha ka väikesele ehitusaluse pinnale va, suured pered, ja nõudlikumad kliendid. )eNõudlikumatel klientidel oleks tänu tsoneerimisele ( mis loob privaatsema elukeskkonna) vanematel eraldi sektsioon, mis koosneks, magamistoast, garderoobist, oma pesuruumist,wc, kabinetist ja pääsust rõdule. va. nõudlikumad kliendid. g) Kõik need näiliselt väikesed pisiasjad, aitavad säästa üleliigsete pindade teket, sest on projekteeritud väikesele pinnale , säästes ehituskulutusi , kuid samaaegselt tõstes meie elukvaliteeti h) Sisearhitekt Ivi-Els Schneider soovitab: Tegelikult on arhitektuuris kõik lihtne ja loogiline , ainult arhitektuuris tuleb osata analüüsida. Olen veendunud, et me oma loogilise talupoja tarkusega, mida me uhkusega peame oma rahvuslikuks omapäraks , aitab meil majaostu korral ,võttes pangalaenu säästa võlakoormuse aega ja summat.